Pixwords soluzioni Pixword game Pixwords 4 lettere Pixwords 6 lettres Pixwords 9 lettere Pixwords 18 lettres Pixwords 15 lettres
Kaş Modelleri – en yeni trend modeller

Kaş Modelleri

By  |  0 Comments

Kaşlar yüzün, burun ve dudaktan sonraki en önemli faktörlerinden biridir. Yüzünüze en uygun kaş şeklini bulun.

resimdeki sıra  ile
1- Dağal şekilli kaş
2- köşeli kaş
3- Kemerli Kaş
4-Düz kaş

Kare Yüz
En ideal kaş şekli: Zarif ve yuvarlak bir kavise sahip kaşlar kare yüzler için en ideal olanı. Bu yüz şeklinde hatlar zaten güçlü olduğu için ifadeyi yumuşatmak adına keskin açılardan kaçınmak gerekir.


Oval Yüz
En ideal kaş şekli: Kesinlikle, kuyruğu mümkün olduğunca uzun olanlar! Gözlerle aynı hizada bitmeyen ve dışarı doğru devam eden kuyruklu kaşlar oval yüzleri dengeler ve fazla uzun görünmesini engellerKalp şeklinde yüz
En ideal kaş şekli: Mümkün olduğunca kısa ve kalın olanlar. Kaşlarınızın yüzünüzde bir denge unsuru gibi görev yapması gerekir. Fazla uzun olmamalılar çünkü bu çenenizi olduğundan çok daha dar gösterecektir.
Yuvarlak yüz
En ideal kaş şekli: Güçlü bir açısı olan, kavisli kaşlar. Kaşların kavisi ne kadar oyuksa yüz de o kadar şekilli, keskin hatlı görünebiliyor. Bu da demek oluyor ki; eğer yüzünüz yuvarlaksa kavislere ağrlık vermelisiniz.
Yüzünüze ve bakışlarınıza en çok yakışan kaş şeklini bulmak için aynanın karşısına geçin.


Elinize bir kalem alın. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi burun deliklerinizden birinin yan tarafından kalemi yüzünüze dik gelecek şekilde tutun.kalemin ucunun geldiği yer kaşınızın ideal başlangıç noktasıdır. Daha sonra kalemi oynatmadan kaşınızın üzerinden çapraz şekilde şakağınıza kadar götürün. Burası ise kaşınızın ideal bitme noktasıdır. Kaş kavisinizi ise bu sınırlar arasında kendiniz belirleyebilirsiniz. Eğer kaşlarınız kısa ise ve ideal kaş bitim noktasına kadar uzamıyorsa uygun bir kaş kalemi ile kuyruğunu uzatabilirsiniz.

Yüzdeki ifadeyi ortaya çıkaran kaşlardır, ancak ne yazık ki çoğu kadın bu gerçeğin farkında değildir. Yüz tipinizle kaş şekliniz uyumlu olmalıdır. Sadece moda diye kavisli kaş şeklini kullanmanız, yüzünüzde sürekli sinirli bir ifade taşımanıza neden olabilir. Doğru seçimle, güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

 

Yüz Tipine Göre Kaş Şekliniz

Oval yüzde, armoni sağlamak için kaş çizgisi hafifçe yuvarlanmalıdır.çok yuvarlak olması yüzünüzü olduğundan çok kilolu yüz yapar.

Uzun yüzde, kalınca ve yatay olmalıdır.uzunu yatay keser.Düşünsenize uzun yüzde oval kaş yüzü daha çok uzatır.

kavissiz düz kalın kaş  Köşeli yüzlerde, yuvarlak olmalıdır.

Yuvarlak yüzlerde, gözlere yakın ve asla kavisli ve yuvarlak olmamalıdır.Düz veya doğal olmalıdır.

Sivri yüzlerde, kavisli ve keskin olmamalıdır.sizi sert gösterir.düz ve kavissiz olmalıdır.

Göz tipine göre kaş şekliniz

Çukur gözlerde, kaş rengi çok koyu ve belirgin olmamalıdır.

Aşağı doğru gözlerde, açık renk olmalı ve ucu aşağıya düşmemelidir

Unutmamanız gereken en önemli noktaysa düşük ve silik kaşlar kişiye yorgun ifade vereceğidir.Kaş boyaları ile kolaylıkla bunu halledebilirsiniz.Yada kaş kalemi (sert çizgilerle değil nokta olarak sürülmeli) oda yoksa kahve göz farı buna uygun bir vurgu olacaktır.Yılın modası olan koyu kalın kaş modeli devam etsede sıkılmış durumdayız.eger saç renginiz açık tona boyadıysanız ve kaşlarınız benim gibi çok koyu ise saç boyalarına karıştırılan  oksidasyon sularının %6 lık olanı kaşınıza sürüp 10 dakka bekleyip yıkayın kaşınızın sertliğini kırmış olursunuz. Siz kaşınızı ne çok ince ne çok kalın herzaman doğal şekline yakın tutun.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply