soluzioni pixwords PixWords luseis Pixwords 3 lettres Pixwords 6 lettres Pixwords 9 lettere Pixwords 13 lettere Pixwords 16 lettres
Retro Kanepe Modelleri – en yeni trend modeller

Retro Kanepe Modelleri

By  |  0 Comments

Baskın, hareketli ve iddialı bir havası olan retro stili dekorasyon hoşunuza gidiyorsa bu tarzı yansıtacak parçalar aramanız gerekiyor. Düz renkli bir retro kanepe alıp üstünü rengarenk yastıklarla donatarak ve koyu mavi veya kırmızıya boyanmış bir duvarın önüne yerleştirerek mekanınıza bu havayı verebilirsiniz. Portakal rengi, sarı, kırmızı ve koyu mavi bu stilin belli başlı renkleridir. 1950-80 dönemlerinde kullanılan sehpa ve komodinler, pop art resim veya afişler, desenli duvar kağıtları ve o dönemlere ait aydınlatma elemanları evinize retro havasını getirecek parçalar arasındadır.

Retro kanepe modelleri arasında patchwork kanepe çeşitleri de bulunuyor. Oymalı siyah kenarları ve ayakları olan pembe deri kaplı modeller, o dönemlerin arabalarının biçiminde canlı renkli kanepeler ve değişik renklerdeki düz ve desenli kumaşların bir arada kullanıldığı modeller de ilginizi çekecektir. Pembe bir retro kanepeyi düz renkli ve pathwork yastıklarla süsleyebilir, yanına konsepte uygun bir sehpa ve üstüne de bir retro abajur koyabilirsiniz. Gri zemin üzerine fuşya rengi desenleri olan bir kanepeyi aynı iddialı renge boyanmış bir duvarın önüne konuşlandırabilir, yeşil tonlarında desenleri olan bu stilde bir kanepeyle koltuğunu koyu kırmızıya boyadığınız duvarın önüne yerleştirerek retro tarzının canlı ve baskın görünümünü yansıtabilirsiniz.

Mekanlara sıcaklık ve hareket katan retro tarzı aksesuarlar aynı stildeki mobilyalarla beraber kullanıldığında ortaya cıvıl cıvıl bir görünüm çıkacaktır. Mekanlarınıza stili olan, farklı ve nostaljik bir hava vermek için eski dönemlerden kalma eşyaları satan veya o dönemlerin havasında mobilya ve aksesuarlar imal eden firmaları araştırmalısınız.

You must be logged in to post a comment Login