Pixword solution math academy answers Pixwords 4 lettres Pixwords 6 lettres Pixwords 10 lettere Pixwords 18 lettres Pixwords 16 lettres
2013 Dodge Dart Fotoğrafları – en yeni trend modeller

2013 Dodge Dart Fotoğrafları

By  |  0 Comments

İlk Chrysler ürünü olarak lanse edilecek 2013 Dodge Dart, bütün genlerini Fiat mimarisine dayalı akabinde Alfa Romeo Guiletta da kullanılan platformdan alıyor.

Dodge, model ailesindeki Caliber’in yerini alacak yeni Dart, güncel Ford Focus ve Chevrolet’in iddialı salonları ile rekabet edecek.

Başta da belirttiğmiz gibi Alfa Romeo Giulietta platformunun daha uzun ve geniş versiyonu olan kompakt sedan, Amerika’da üç farklı motor seçeneği ile yollara çıkacak. Tamamı dört silindirli olacak üniteler, 2.0-litre 160 beygir, 2.4-litre 184 beygir ve Abarth 500’den transfer edilen 160hp güç üreten 1.4-litre turbo şarjlı motor kaputun altındaki yerini alacak.

Diğer taraftan, önden çekişli  2013 Dodge Dart, Fiat Grubu kaynaklı 6 vitesli çift kavramalı şanzıman ve altı-ileri manuel şanzıman ile kombine edilecek. Daha önceki haberimizde de yer verdiğimiz, ZF Grubu tarafından geliştirilen yeni 9 vitesli şanzıman sınıfında bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Son olarak, bütün detayları neredeyse tamamlanan yeni Dodge Dart’ın, birkaç gün sonra gerçekleşecek Detroit Motor Show’da dünya prömiyeri de yapılacak.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply