Pixword solution Pixwords napoveda Pixwords 4 lettere Pixwords 7 lettere Pixwords 10 lettres Pixwords 18 lettres Pixwords 15 lettres
2013 BMW 4 Serisi Coupe Concept Detroit’te – en yeni trend modeller

2013 BMW 4 Serisi Coupe Concept Detroit’te

By  |  0 Comments

2013 BMW 4-Serisi Coupe Concept, Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. Marka tarihi boyunca ilk defa üretilecek olan 4-Serisi’nin 2013 yazında satışa sunulması bekleniyor.

BMW 4-Serisi aslında yeni bir model sayılmaz. Yeni marka stratejisi doğrultusunda BMW üç kapılı coupe modellerini çift sayılar ile pazarlamaya karar vermiş. Bu doğrultuda 4-Serisi de geçtiğimiz sene yenilenen 3-Serisinin coupe modeli olarak nitelendirilebilir.

BMW’nin model isimlerinde böyle bir değişikliğe gitmesindeki en önemli neden sedan ve coupe modelleri arasındaki yüksek fiyat farkını haklı çıkartmak. “3 serisi 50.000 Euro iken neden üç kapılı olunca 70.000 Euro’ya satılıyor?” şeklindeki yorumların önüne geçmek için marka böyle bir pazarlama stratejisi belirlemiş.

4-Serisi , güncel 3-Serisi’nin üç kapılı versiyonu olsa bile kardeşinden oldukça büyük olması ile dikkat çekiyor. Boyu ve eni ortalama 30mm genişletilmiş. Yeni boyutların daha sportif ve yere yakın bir poza kavuşması için yüksekliği de 25mm alçaltılmış. Bu boyutları ile 4 serisi sokakta oldukça çekici duruyor.

4-Serisinin arka görünümü ise Audi A5′ten izler taşıyor. Yüksek omuz çizgisi ve 3-Şeritli far deseni ise tipik BMW özellikleri.

Ön görünümü ise yenilenen 3-Serisi ile büyük benzerlik gösteriyor. Farlar ve böbrekler biraz daha gerginleştirilerek sportif görünüm güçlendirilmiş.

Otomobilin iç tasarımı ise yeni BMW 3 serisi ile birebir aynı. 3-Serisinden farklı olarak BMW Individual seçenekleri ile aracın içerisini dilediğiniz şekilde kişiselleştirmeniz mümkün olacak. Resimde görünen işlemeli deri koltuklar bufalo derisinden imal edilmiş ve tamamen el yapımı.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply