Pixword solution math academy answers Pixwords 4 lettere Pixwords 7 lettere Pixwords 9 lettere Pixwords 18 lettres Pixwords 14 lettere
2012 Model Opel İnsignia – en yeni trend modeller

2012 Model Opel İnsignia

By  |  0 Comments

Tasarım, sürüş deneyimini dönüştürme gücüne sahiptir. Opel Insignia kendine güvenen kaslı, kıvrak ve yuvarlak hatlara sahiptir.

Cesurca çizilmiş Insignia dış tasarımını ve zarif iç tasarımını keşfedin.

Opel Insignia Sedan - Dış tasarım

Dış Tasarım

Geniş ön tasarım, dikkati zekice tasarlanmış kıvrımlara ve ahenkli hatlara çekiyor. Insignia’nın akıcı yüzeyi ön tarafta “kanat” şeklindeki gündüz farları ve geniş radyatör ızgarası ile vurgulanmış. Bu öğeler yeni Opel tasarım dilinin kendine güven ifadesidir. Yeni Opel Insignia’nın geniş gövdesi entegre geniş ve sportif çamurlukları ile vurgulanmıştır.

Güçlü silüet, gövdenin yan tarafı boyunca uzanan kaslı ve akıcı “bıçak” şekliyle daha da belirgin hale gelmiştir. Insignia’nın sportif hatlara sahip tasarımı sürülmeye davet edicidir.

Aracın arka kısmı akıcı bir şekilde aşağı doğru uzanan coupe görünümlü tavan çizgisi ile sportif bir araç görünümü sağlamaktadır. Bu tasarım, otomobilin kaslı ve çekici görünmesini sağlayan bir ahenk yakalamasını sağlar.

Opel Insignia, tam bir bütünsellik içinde tasarlanmıştır. Süspansiyon bileşenleri dahil tüm ayrıntılar, aerodinamik bir bütünsellikte tasarımı tamamlar. Bu da Insignia’ya sınıfının en düşük sürtünme katsayılarından birini verir.

Opel Insignia Sedan - İç tasarım

İç Tasarım

Opel Insignia’nın iç tasarım temaları dış tasarımı karakterize eden akıcı çizgiler ve yumuşak kıvrımlar üzerinde yankılanmaktadır. Opel Insignia için gösterilen beceri ve geliştirme çabası, iç mekanın her detayında açıkça görülmektedir.

Zarif ve sportif tasarımlı yüksek kalite yüzeyler, krom vurgular ve daha dikkat çekici renkler ile birleşerek yolcuları karşılayıp kucaklarken ergonomi ve konfor açısından da en yüksek standartları karşılamaktadır.

Tüm ana yüzeyler kabine üst sınıf bir dokunsal kalite verecek şekilde “yumuşak dokunuşlu” malzemelerden oluşmaktadır. Ön üst panel biçimli kapı kalıplarının içine akan kesintisiz yay şekli, kabine geniş ve ferah bir ambiyans kazandırıyor. Ön camın dik eğimi, ön yolcu hava yastığının geniş bir torpido gözü için ayrılacak alandan taviz vermeden yerleştirilebilmesini sağlamış.

Gövdenin artırılmış boyutu daha fazla toplam iç alan sunuyor.

Opel Insignia, üstün kalite malzemeyi en rafine ergonomi ve teknolojilerle birleştirerek sürücü ve yolcular için hiç bitmeyen bir konfor sunuyor.

Opel Insignia Sedan - Elektronik park freni

Elektronik park freni

Opel Insignia’da bulunan yeni dokunmatik elektronik park freni bir yanda park güvenliğini artırırken bir yandan da konforu arttırıyor. Ayrıca rampada otomobilin geri kaymasını önleyen Yokuşta Kalkış Desteği ile birlikte artırılmış konfor ve emniyet için yumuşak bir şekilde ve çaba sarfetmeden hareket etmenizi sağlıyor.

Opel Insignia Sedan - Gelişmiş Park Pilotu

Gelişmiş Park Pilotu

Ön ve arka sensörleri kullanan Gelişmiş Park Pilotu uygun bir park yerini belirleyerek orta ekranda görüntülenen görsel talimatlar aracılığıyla size park yerine girmenizde rehberlik eder. Tek bir düğme ile çalışan pilot bilgisayar kontrolü ile engelleri de algılıyor. Hem yazılı hem de görsel grafikler direksiyon açılarını ve yönü gösteriyor. Sonuç; sınırlı alanlarda bile mükemmel paralellikte park.

Opel Insignia Sedan - Ergonomik spor koltuk

Ergonomik spor koltuk

Nasıl ya da ne kadar uzağa sürerseniz sürün, koltuk rahatlığı son derece önemlidir. Yeni tam ortopedik ergonomik spor koltuk pozisyonunuza kusursuzca uyacak şekilde 4 farklı bel desteğiyle 8 ayrı şekilde ayarlanabilir. Ayrıca ayarlanabilir koltuk uzatma minderi dinlendirici bacak desteği sağlar. Üst uçta delikli siyah ve bej deri, ısıtmalı ve havalandırmalı, dokunmatik elektrikli çalışma ve hafıza özellikleri Opel Insignia’yı en yüksek lüks sınıfa taşıyor.

Ergonomik spor koltuklar, otomobil koltukları için ortopedik şartları oluşturmuş Alman tıp birliği olan AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V.) tarafından onaylanmış ve tavsiye edilmiştir.

Opel Insignia Sedan - Top Tec kumaş koruma

Top Tec kumaş koruma

Top Tec dökülen sıvıların, deri kirinin ve istenmeyen lekelerin döşemenin fiberleri tarafından emilmesini önler. Bu dirence rağmen yumuşak kalır ve koltuk rahatlığını muhafaza edecek şekilde hava geçişine izin vermeye devam eder.

Opel Insignia Sedan - Mobil ofis

Mobil ofis

Yeni Opel Insignia sadece A noktasından B noktasına gitmekten kesinlikle çok daha fazlasını sunar. O yüzden bilgisayar, TV ya da herhangi bir cihaz kullanmak isteyenler için arka yer konsolu içindeki depolama kutusu opsiyonel bir 230V güç çıkışı sağlar.

Opel Insignia Sedan - Bilgi-Eğlence sistemleri

Bilgi-Eğlence sistemleri

İster trafik bilgileri ya da navigasyon rehberliği alıyor olun ister tercih ettiğiniz radyo istasyonlarına ya da iPodunuza erişiyor olun, entegre Opel Insignia bilgi-eğlence sistemi en az sezgisel kullanım açısından olduğu kadar görsel açıdan da göz kamaştırıcıdır.

MP3 ve aux-in girişli CD radyodan 7inç renkli ekrana sahip en ileri teknoloji son nesil müzik sistemine kadar birçok seçenekleriniz bulunmaktadır. Bu üst düzey sistem aynı zamanda direksiyondan ve ekrandan iPod kontrolü sağlayan bir USB bağlantısına da sahiptir.

Cep telefonunuzu bağlamak için kablosuz Bluetooth çözümünü üst seviyelerde standart olarak elde edebilirsiniz. Tüm önemli telefon fonksiyonları direksiyondan, önyüzden ya da ses kontrolü aracılığıyla kontrol edilebilir.

Opel Insignia Sedan - Infinity Ses Sistemi

Infinity Ses Sistemi

Üst düzey bir ses için Opel Insignia aynı zamanda Infinity Ses Sistemi opsiyonu da sunar. Bu sistem 9 üst düzey kalitede hoparlörü beslemek için 7x45W doğrudan kanal kullanır. Audio sinyali kesin ses yanıtı için Dijital Ses İşlemcisi (DSP) ile ince ayar yapılmak üzere dijitalleştirilir. Sizin açınızdan bu fark tüm sürüş koşullarında daha iyi bütünsel ses üretimidir.

Opel Insignia Sedan - Akıllı depolama çözümleri

Akıllı depolama çözümleri

Opel Insignia, kullanışlı cepleri ve bölmeleri sürücünün ve yolcuların kolay erişebilecekleri noktalara yerleştirmiştir. Koltuk arkası harita cepleri, kapı cepleri, sürücü depolama kutusu, ön ve arka kısımda bardak tutacakları, geniş bir torpido gözü, güneş gözlüğü tutacağı ve arka tarafın orta kısmında kol koyma yeri ve depolama alanı mevcuttur. Bilgisayarınızı ya da başka bir elektronik cihazınızı mı kullanmak istiyorsunuz? Özel bir opsiyon olarak yer konsolunda 230V güç çıkışı hazır.

Opel Insignia Sedan - Bagaj bölmesi

Bagaj bölmesi

500 litrelik yük hacmiyle Opel Insignia, sınıfının en geniş bagaj kapasitelerinden birini sunmaktadır. Kapasite kesinlikle bir haftasonu tatili için gerekenden fazlası için yeterlidir; aynı zamanda tüm iş ve boş zaman ihtiyaçlarını da karşılar. Katlanan 60:40 arka koltuk sırtı 1,015 litreye kadar ekstra bir yük hacmi sunar ve katlanırken koltuk başlıkları yerlerinde kalır.

Opel Insignia’nın bagaj kapağı uzaktan kumanda ya da Opel logosu içine entegre dokunmatik panel ile açılabilir. Otomatik olarak tam açık konuma gelir. Alçak yükleme tabanı yükleme ve boşaltma işlemini daha da kolaylaştırır. Bagaj içindeki yan bölme, küçük cisimleri el altında tutarken yük tabanının altındaki bir başka bölme yalnızca duruma göre gereken cisimleri saklar.

Opel Insignia, kullanılan üst düzey teknolojiyi otomobil kullanmanın her yönüne gerçek keyfi katmak için tasarlayarak güç, sürüş ve kullanım keyfini bir araya getiriyor.

FlexRide Şasi ve Adaptif 4×4 Sürüş gibi çarpıcı Insignia sürüş dinamikleri ve teknolojik yenilikleri hakkında daha fazla ayrıntı öğrenmek için okumaya devam edin.

Opel Insignia Sedan - FlexRide şasi (Adaptif Stabilite Teknolojisi)

FlexRide şasi (Adaptif Stabilite Teknolojisi)

Opel Insignia sınıfında öncü bir elektronik şasi kontrol sistemine sahiptir. FlexRide değişen koşullara anında tepki vererek ve sürüş tarzınıza gerçek zamanlı bir şekilde adapte olarak sürüş güvenliğinizi ve zevkinizi artırır.

Bu gelişmiş sürüş sisteminin kalbi eşsiz Sürüş Modu Kontrolü’dür. (DMC) Bu sistem devamlı olarak her şasi ve itiş gücü bileşeninden veriler toplayarak bu verilere ve dolayısıyla sürüş tarzına anında yanıt verir. Eğer sürücü virajlı bir yolda sportif bir şekilde sürmeye başlarsa ya da aniden hızlanırsa DMC, dinamiği optimize etmek için “Tour” ya da “Normal” modundan “Spor” moduna geçer.

FlexRide, her türlü sürüş modunda maksimum güvenlik ve kontrol sağlamak için süspansiyonu otomatik olarak ayarlar. FlexRide’ın en önemli bileşenleri; amortisörleri gerçek zamanlı olarak değişen durumlara göre ayarlayan Sürekli Süspansiyon Kontrolü (CDC), Elektronik Fren Gücü Dağılımına sahip 4-kanallı ABS, Çekiş Kontrolü ve ESP®Plus’tır.

FlexRide’ı kullanarak Insignia’nın sürüş dinamiklerini keyfinize göre aktif biçimde değiştirebilirsiniz. Daha sert bir amortisör ile daha duyarlı bir sürüş için “Sport” modu ya da sakin bir yolculuk için “Tour” modunu seçin. “Normal” mod, varsayılan moddur.

Örneğin “Sport” modunu seçtiğinizde hıza duyarlı direksiyonun, gaz pedalının ve otomatik şanzımanın (mevcutsa) hassasiyeti artar ve amortisörler optimum yol tutuşu için sertleşir. “Sport” modu ayrıca bilgi-eğlence ekranında görüntülenen bir menü aracılığıyla kişiselleştirilerek Opel Insignia’nızı tam olarak kendi sürüş tarzınıza göre yeniden programlamanızı sağlar.

Sportif keyif duygusunu daha da artırmak için, “Sport” modu seçtiğinizde gösterge tablosu ışıkları da beyazdan kırmızıya geçer.

Opel Insignia Sedan - Adaptif 4x4

Adaptif 4×4

Stabilite ve kullanım da Adaptif 4×4 sistemin proaktif, ani tork dağılımı ile geliştirilmiştir.

Dinamik bileşenler; Tork Transfer Ünitesi (TTD) ve arka aksta bir elektronik Limitli Kayma Diferansiyelini (eLSD) içerir. Her ikisi de en son teknoloji Haldex ünitelerdir ve servis gerektirmez. Adaptif 4×4, Opel Insignia’nın tüm diğer dinamik kontrol sistemleri ile tam entegredir. Bu nedenle “Sport” mod seçildiğinde otomobil daha da sportif yanıtlar verir.

Adaptif 4×4 sistemin avantajları aracın hareket etmesiyle başlar: Dört tekerleğin tamamı maksimum yol tutuş ile dengeli hızlanma için Tork Transfer Ünitesi (TTD) tarafından devreye sokulur. Normal koşullarda temel olarak ön tekerlekler iyi yakıt ekonomisi sunmak için çekiş gücü sağlar. Hızlanırken ya da virajlarda değişken ön/arka güç ayrılığı baskın bir arka tekerlek itiş gücü becerisi verir. Elektronik arka Limitli Kayma Diferansiyeli (eLSD) de arka tekerlek torkunu en çok hangi tekerlek ihtiyaç duyuyorsa oraya yönlendirir. Bu da sert hızlanma koşulları altında ya da yüksek hızdaki şerit değiştirmelerde Opel Insignia’nın sağlam bir şekilde kontrol altında olmaya devam etmesi anlamına gelir. Sonuç; daha da fazla sürücü memnuniyeti ile artırılmış sürüş güvenliğidir.

Güvenli performans ve yakıt verimliliği, Opel Insignia’daki tüm benzinli ve dizel ECOTEC® motorların ayrılmaz özelliğidir. Tüm motorlar Euro 5 sertifikalıdır ve 6 vitesli manuel ya da 6 vitesli otomatik şanzımanlarla sunulmaktadır.

Opel Insignia motor yelpazesi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Opel Insignia Sedan - Benzinli motorlar

Benzinli motorlar

Insignia benzinli motor yelpazesi; 102 kW (140 HP) gücündeki ileri teknoloji ürünü, düşük yakıt tüketimine sahip 1.4 motor ile başlayarak 191 kw (260 HP) gücündeki 2.8 V6 Turbo motora kadar uzanmaktadır.

Opel Insignia Sedan - Dizel motorlar

Dizel motorlar

Dizel motor gücünün hayranları için 96 kW (130 Hp) ve 118 kW (160 Hp) güçler üreten yüksek düzey ekonomik iki farklı common rail dizel motor seçeneği bulunmaktadır.

Tüm Insignia dizel motorları çift üstten eksantrik mili ve 4-valf teknolojisine sahiptir. Değişken geometri turboşarj sistemi yumuşak hızlanma sağlayarak her türlü turbo gecikmesini ortadan kaldırırken ekstra güç fonksiyonu gerektiğinde artırılmış tork sağlar.

Opel Insignia Sedan - ecoFLEX

ecoFLEX

Bazı sürücüler için çevre her şeyden önce gelir. Eğer bu sadakati siz de paylaşıyorsanız, Opel Insignia artık gerçek bir seçenek sunuyor. Opel Insignia ecoFLEX’in 2.0 CDTI ECOTEC motoru, yalnızca 4.9 litrelik ortalama bir yakıt tüketimi ile birlikte 118 kW (160 HP) güç üreterek CO2 emisyonlarını sadece 129 g/km’de tutuyor.

Yanma basıncı algılaması ile motor kalibrasyonunu optimize ederek, nihai itiş gücü oranını uyarlayarak ve radyatör ızgarası aerodinamiğini geliştirerek, düşük dönme dirençli lastikler ve vites geçiş göstergesi takarak Opel Insignia ecoFLEX sürüş performansından taviz vermeksizin çevreyi korumaktadır.

Opel Insignia Sedan - Şanzımanlar

Şanzımanlar

Tüm Opel Insignia şanzımanları 6 viteslidir. Otomatik şanzıman sadece 94 kg ağırlığındadır ve sıralı vites geçişi için ActiveSelect® özelliğine sahiptir. Seçiminiz ister manuel ister otomatik olsun, yeni şanzımanların istisnai kesinliği ve teknolojisi maksimum sürüş zevki ile birlikte optimum yakıt verimliliği sunulmasına yardımcı olur.

Opel Insignia yolda kendinden emin olmayı yeniden tanımlıyor. Araç içindeki herkesi boydan boya saran hava yastıkları, gelişmiş ve güçlendirilmiş iskelet yapısı, ileri pasif güvenlik özellikleri ve yenilikçi sürücü yardım sistemleri ile kusursuz bir huzur sunmak üzere birleşiyor.

Opel Insignia Sedan - Pasif güvenlik

Pasif güvenlik

Opel Insignia, sadece son teknoloji ürünü aktif emniyet sistemleri ile donatılmakla kalmayıp aynı zamanda taşıdığı yolcuları, örnek teşkil edecek pasif güvenlik teknolojisi ile de korumaktadır. Yüksek düzeyde gerilime dayanan çelikler, esnemezlik, gerektiğinde deforme olabilirlik, stratejik biçimde yerleştirilmiş çarpma kutuları ve çarpma yükü yolları hepsi birden Opel Insignia’nın pazardaki en güçlü güvenlik iskeletlerinden birini sunmasını sağlayacak şekilde birlikte çalışmaktadır. İçeride yer alan ön hava yastıkları aşırı hızlı şişme sayesinde meydana gelebilecek yaralanmaları önleyecek şekilde kademeli itiş gücüne sahiptir ve yolcu hava yastığı devreden çıkarılabilir. Yan hava yastıkları yandan çarpmalara ve girintilere karşı koruma sağlar. Tam uzunluktaki perde hava yastıklarına ek olarak arka yan hava yastıkları da bulunmaktadır.

Detaya ve eksiksiz korumaya verilen bu önem Insignia’ya en yüksek Avrupa pasif güvenlik tanımlaması olan saygıdeğer Euro NCAP’ten 5 yıldız kazandırmıştır.

Diğer Insignia pasif güvenlik özellikleri arasında şunlar vardır:

 • Artırılmış güvenlik için ön koltuklarda çift gergili emniyet kemerleri
 • Ayak ve bacak yaralanmalarını önlemeye yardımcı olan katlanabilir pedal sistemi
 • Omurga ve boyun incinmelerine karşı koruma sağlamak amacıyla aktif koltuk başlıkları
Opel Insignia Sedan - Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL)

Sürüşe Duyarlı Ön Farlar (AFL)

Insignia kullananlar için gece sürüşü, en az gündüz kadar rahat ve keyifli. Çünkü geliştirilmiş AFL sistemi, her türlü sürüşte optimum aydınlatmayı sağlayan dokuz farklı aydınlatma modundan en uygununu seçiyor. Bu da sizin için daha güvenli sürüş; başkaları içinse göz alıcı farlar değil, göz alıcı bir otomobil anlamına geliyor.

 • Yaya Aydınlatması (30 km/saat hıza kadar):
  Yanlara doğru 8 derece daha fazla yayılan ışık, görüş alanınızı genişleterek yol kenarında tehlike yaratabilecek durumları önler.
 • Şehir Aydınlatması (30-55 km/saat hıza kadar):
  Standart farlardan daha alçak ve daha geniş bir alana doğru ışık veren bu sistem, sokak ışıklandırmasına ve aracın hızına göre devreye girer.
 • Çevre Yolu Aydınlatması (55-115 km/saat hızda):
  Standart kısa farlardan daha geniş yayılımlı, daha parlak ışık sağlar. 70 metrelik alanı, diğer sürücülerin gözünü almadan aydınlatır.
 • Otoyol Aydınlatması (115 km/saat hızın üzerinde):
  140 metrelik aydınlatma mesafesi sağlar. Göz kamaştırmadan, standart kısa farlardan daha yüksek ve daha parlak ışık sağlar.
 • Kötü Hava Aydınlatması (70 km/saat hıza kadar):
  Kötü hava koşullarında daha iyi görüş sağlamak için sileceklerle veya yağmur sensörleriyle birlikte devreye girer.
 • Uzun Far Asistanı (40 km/saat hızın üzerinde):
  Karşıdan veya arkadan gelen araçları saptayarak uzun huzmeli farlardan kısa huzmeli farlara otomatik geçiş sağlar.
 • Dinamik Viraj Aydınlatması (tüm hızlarda):
  Direksiyon açısı ve hızına göre devreye giren farlar, virajda 15 dereceye kadar dönme özelliğine sahiptir.
 • Kavşak Aydınlatması (40 km/saat hıza kadar ve geri viteste):
  Yanlara doğru daha geniş görüş sağlayabilmek için, ışığı 90 derece sola veya sağa düşürür.
 • LED Gündüz Farları:
  Kısa farların aksine, yakıt tüketimini artırmadan trafikte daha rahat fark edilmenizi sağlar.

Opel Insignia Fiyat Listesi

Opel insignia NB 1.6 180 HP ‐ Benzinli Edition Elegance Paketi Fiyatı    58.863 TL

Opel Insignia NB 2.0 130 HP ‐ Dizel Active Select Edition Elegance Paketi Fiyatı   71.000 TL

Opel Insignia NB 2.0 160 HP ‐ Dizel Active Select Edition Elegance Paket Fiyatı   84.505 TL

Opel İnsignia NB 1.6 180 HP ‐ Benzinli Cosmo Fiyatı    65.947 TL

Opel Insignia NB 2.0 220 HP ‐ Benzinli Active Select Cosmo Fiyatı      90.464 TL

Opel Insignia NB 2.8 260 HP ‐ Benzinli ‐ Adaptif 4×4 Cosmo Fiyatı      138.268 TL

Opel insignia NB 2.0 160 HP ‐ Dizel Cosmo Fiyatı   85.487 TL

OPel insignia NB 2.0 160 HP ‐ Dizel Active Select Cosmo Fiyatı   89.763 TL

Insignia NB 2.8 325 HP ‐ Benzinli ‐ Adaptif 4×4 OPC Fiyatı    129.854 TL

Opel İnsignia NB 2.8 325 HP ‐ Benzinli Active Select ‐ Adaptif 4×4 OPC Fiyatı       138.604 TL

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply